belka_onasFirma Euro-Foods Polska Sp. z o.o. została założona w 1996 roku w Poznaniu przez greckiego przedsiębiorcę Nikolaosa Papanikolaou.

Głównym przedmiotem działalności firmy od jej powstania jest import, sprzedaż oraz dystrybucja świeżych owoców i warzyw, głównie z basenu Morza Śródziemnego. Wizjonerska polityka Zarządu i determinacja do osiągnięcia założonych celów wsparte kompetencją i wysoką efektywnością zatrudnionej kadry przyniosły dynamiczny rozwój firmy.


Zarząd Euro-Foods Polska Sp. z o.o.
Prezes Zarządu Nikolaos Papanikolaou

Prokurenci Adam Ochman Monika Krems


Nasi dostawcy:

Strategicznym kierunkiem importu warzyw i owoców pozostaje Grecja aczkolwiek zaspokojenie rosnącego popytu ze strony odbiorców oraz wyzwania ze strony konkurencji skłoniły firmę do nawiązania współpracy ze znaczącymi producentami z Hiszpanii, Włoch, Turcji a także z Chile, Peru, Argentyny i Izraela. Wieloletnia partnerska współpraca z producentami , poparta umowami ramowymi, gwarantuje naszym klientom szybki i efektywny dostęp do wysokiej jakości produktów.


Nasi klienci:

Naszymi klientami są największe sieci handlowe w Polsce, oraz lokalne hurtownie. Bliska współpraca z producentami w Polsce, pozwoliła nam rozwinąć export polskich warzyw i owoców na rynki EU a także pobliskie rynki Białorusi i Ukrainy.


Nasze osiągnięcia:

Nasze sukcesy zostały zauważone przez środowiska biznesowe oraz media:

  1. Analizy moralności płatniczej według programu Bisnode International Payment Monitor,
  2. Analizy wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych,
  3. Największej w Polsce bazy relacyjnych powiązań korporacyjnych i osobowych.